2019.12.04
Berrogeita bederatzi kontzertuk osatuko dute Durangoko Azokako Ahotsenea guneak aurten eskainiko duen zuzeneko emanaldien egitaraua, abenduaren 5etik 8ra bitartean. Jarraian dituzue egunez eguneko kontzertuen agenda.
ABENDUAK 5
15:00-15:40 — MOCKER’S: ‘Oreka ahula’ aurkezten. (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
15:40-16:20 — LA BASU: ‘Gerra’ aurkezten (La Basu erakusmahaian salgai, Goienkale 62)
16:20-17:00 — OREKA TX: ‘Koklea’ aurkezten (Txalapart Ekoizpenak erakusmahaian salgai, Goienkale 50)
17:00-17:40 — IÑORKIÑAK: ‘Iñorkiñak’ aurkezten (Iñorkiñak erakusmahaian salgai, Goienkale 68)
17:40-18:20 — XABI BANDINI: ‘Biba!’ aurkezten (DeepSoda erakusmahaian salgai, Goienkale 60)
18:20-19:00 —XATIRO: ‘Cassiopeia’ aurkezten (DeepSoda erakusmahaian salgai, Goienkale 60)
19:00-19:40 — WILLIS DRUMMOND: ‘Zugzwang’ aurkezten (Willis Drummond erakusmahaian salgai, Goienkale 53)
19:40-20:00 — SHARON STONER: ‘Erraietatik’ aurkezten (Almehuna erakusmahaian salgai, Goienkale 43)
Entzun gure kantu zerrenda.
ABENDUAK 6
11:00-11:40 — BELATZ: ‘Hotz egin duen arren’ aurkezten (Baga-Biga erakusmahaian salgai, Artekale 54-57)
11:40-12:20 — ZEA MAYS: ‘Atera’ aurkezten (Zea Mays-Garden Records erakusmahaian salgai, Goienkale 58)
12:20-13:00 — ZAZKEL: ‘Ezpatadantza’ aurkezten (Zazkel-Aizkorak Zorroztu erakusmahaian salgai, Artekale 49)
13:00-13:40 — MANEZ: ‘Manez B.’ aurkezten (Kalapita Ekoizpenak erakusmahaian salgai, Goienkale 49)
13:40-14:20 — MAD MUASEL: ‘Vualah!’ aurkezten (Mauka Musikagintza erakusmahaian salgai, Artekale 63)
14:20-15:00 — SUA: ‘Ordu beltzak’ aurkezten (Airaka erakusmahaian salgai, Artekale 62)
15:00-15:40 — RODEO: ‘EP’ aurkezten
15:40-16:20 — DEIEDRA: ‘Arantzaz beteriko bidea’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
16:20-17:00 — AFRIKA BIBANG: ‘Nomada’ aurkezten (Airaka erakusmahaian salgai, Artekale 62)
17:00-17:40 — UNIDAD ALAVESA: ‘San Danetio’ (lehen bi diskoen CD bikoitza) aurkezten (Gor erakusmahaian salgai, Artekale 60-61)
17:40-18:20 — TRIKITIXA ELKARTEA: ‘Haziak III ‘ aurkezten (EH Trikitixa Elkartea erakusmahaian salgai, Goienkale 38)
18:20-19:00 — SUTAN: ‘AB’ aurkezten (Mauka Musikagintza erakusmahaian salgai, Artekale 63)
19:00-19:40 — KASKEZUR: ‘Ihesi doaz animaliak’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
19:40-20:00 — MURGI: ‘Sargia’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
Entzun gure kantu zerrenda.
ABENDUAK 7
11:00-11:40 — HABI: ‘Loratu’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
11:40-12:20 — ARIMA: ‘Metamorphosis’ aurkezten (Bonberenea Ekintzak erakusmahaian salgai, Goienkale 52)
12:20-13:00 — DUPLA: ‘Folklore’ aurkezten (Bidean Produkzioak erakusmahaian salgai, Artekale 52)
13:00-13:40 — ABEREH: ‘Laino eta belatz artean’ aurkezten (Bonberenea Ekintzak erakusmahaian salgai, Goienkale 52)
13:40-14:20 — KEU AGIRRETXEA: ‘Ura eta bakea’ aurkezten (Airaka erakusmahaian salgai, Artekale 62)
14:20-15:00 — NABIL: ‘Eter’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
15:00-15:40 — IKER LAUROBA: ‘Negua’ aurkezten (Izaro erakusmahaian salgai, Artekale 47)
15:40-16:20 — SERGE: ‘Enarak itzuli dira’aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
16:20-17:00 — SKAKEITAN: ‘Nola galdu denbora’ aurkezten (Mauka Musikagintza erakusmahaian salgai, Artekale 63)
17:00-17:40 — SAIA GOAIT: ‘Saia Goait’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
17:40-18:20 — HIBAI: ‘TripTics III-IV’ aurkezten (Erraia-Forbidden Colours erakusmahaian salgai, Goienkale 51)
18:20-19:00 — PHYSIS VERSUS NOMOS: ‘Arraro nioenean’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
19:00-19:40 — RO: ‘Tenk!’ eta ‘Ekhitzaltze’ aurkezten
19:40-20:00 — LEOK’K: ‘Alferrik baita’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
Entzun gure kantu zerrenda
ABENDUAK 8
11:00-11:40 — AIZKORAK ZORROZTU: ‘Ezpatadantza’ aurkezten (Zazkel-Aizkorak Zorroztu erakusmahaian salgai, Artekale 49)
11:40-12:20 — GORRIBALTZ: ‘Zuen gainean’ aurkezten
12:20-13:00 — ASSATA: ‘Dantzatu, madarikatuok!’ aurkezten (Bidean Produkzioak erakusmahaian salgai, Artekale 52)
13:00-13:40 — EZTANDA: ‘Errua norena da?’ aurkezten (Bonberenea Ekintzak erakusmahaian salgai, Goienkale 52)
13:40-14:20 — REVOLTA PERMANENT: ‘Lobotomiak’ aurkezten (Baga-Biga erakusmahaian salgai, Artekale 54-57)
14:20-15:00 — IBIL BEDI: ‘Berandu baina garaiz’ aurkezten (Gor erakusmahaian salgai, Artekale 60-61)
15:00-15:40 — HIGA: ‘Higa’ aurkezten
15:40-16:20 — FITS: ‘Zaurgarriari’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
16:20-17:00 — ANTTON LARRANDABURU & BITXILOREAK: ‘Ibilbide terapeutikoa’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
17:00-17:40 — HIRI GALDUAK: ‘Ertzak’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
17:40-18:20 — DIENTES DE LUNA: ‘Atmosfera’ aurkezten (Baga-Biga erakusmahaian salgai, Artekale 54-57)
18:20-19:00 — NEBRASHKA: ‘Lawak’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
19:00-19:40 — HIL NORBAIT: ‘Euskal metal fantasia’ aurkezten (Musika Zuzenean erakusmahaian salgai, Goienkale 65)
Entzun gure kantu zerrenda